86 yaşındaki yalnız adama patili sürpriz: Dostlukları fenomen oldu

Bundan iki yıl evvel ABD’de yaşayan Katie isimdeki bir bayan 86 yaşında yalnız yaşayan babasının durumuna üzülerek köpeği Dolly’i ona ikram etme kararı verdi.

Katie’yi çok zorlayan bu karar, ortadan geçen yılın akabinde internet kullanıcılarının çok sevdiği bir “dostluk hikayesini” ortaya çıkardı.

Video, iki yıl evvel babasına köpeği veren John’un kızı Katie tarafından paylaşıldı. Viral görüntüde Katie, ikilinin eski sinemaları izlemekten, dışarıda yemek yemekten, paket servis yaptırmaktan nasıl keyif aldıklarını ve elbette birlikte uyukladıkları anları paylaşıyor.

Katie, Newsweek’e verdiği demeçte, “Dolly’yi Aralık 2019’da aldım, lakin babam Haziran 2021’de yan daireme taşındığında, bakması için ona verdim. Ben çalışırken ya da dışarıdayken yalnız kalmasından telaş ediyordum ve bir arkadaşının olmasını istedim. Daha evvel uzun yıllar eşiyle birlikte yaşamış, fakat eşi hastalık ve salgın nedeniyle çocuklarına yakın olmak için ülkesine dönmek zorunda kalmıştı.Eşini özlediğini ve yeni bir yere taşınmanın onun için zorlayıcı olduğunu biliyordum. Ben de Dolly’nin bu gerilim ve üzüntüyü biraz olsun azaltacağını düşündüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir