Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: HDP aday çıkarmayıp Kılıçdaroğlu’na destek verecek

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala ittifak çalışmaları da sürat kesmeden devam ediyor. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün TBMM’de HDP Eş Genel Liderleri Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

HDP’Lİ SANCAR: BİRKAÇ GÜN İÇİNDE KAPSAMLI AÇIKLAMA YAPILACAK

Zirvenin akabinde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu görüşmenin bir epey olumlu geçtiğini belirtirken, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da “Yeni bir başlangıca muhtaçlık var. Yeni başlangıç; özgürlük ve adaletle mümkün olacaktır. Türkiye’nin bütün meseleleri burada geniş bir mutabakatla çözülebilir. Burada yaptığımız konuşmalarımızı heyetlerimize taşıyıp, ittifak güçlerimizle paylaşacağız. Birkaç gün içinde kapsamlı bir açıklamada bulunacağız” sözünü kullandı.

“HDP ADAYLIK KONUSUNDAKİ KARARINI VERDİ”

Kılıçdaroğlu görüşmesinin akabinde HDP’nin nasıl bir karar alacağı merak konusu olurken, Ankara kulislerine düşen bir son dakika haberine nazaran HDP cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki kararını verdi.

BASIN TOPLANTISIYLA AÇIKLANACAK

Herhangi bir aday çıkarmayıp Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak vermesi beklenen HDP’nin alınan kararı yarın Ankara’da düzenlenecek bir basın toplantısıyla duyurması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir