Arabadaki göçüğü sıcak suyla tamir etme yöntemi! Aracınıza kaynar su dökmeyi hiç düşündünüz mü?

Ekonomik kriz vakitlerinde en çok korkulanların başında apansız ortaya çıkan masraflar geliyor. Bunlardan biri de otomobil kazaları. Kaskolar el yakıyor, birçok kişi otomobilindeki çizikleri ve göçükler sigortaya bildirmiyor ya da tamir ettirmiyor.

Arabanızdaki bir göçüğü tamir etmenin yolu sıcak sudan geçebilir. İşe yaramasa bile denemenin bir ziyanı yok. Pekala ya işe yararsa?

Bir göçüğü kendi başınıza tamir etmeniz aslına çok kolay! Gereksiniminiz olan tek şey içi sıcak su dolu bir su ısıtıcısı ve bir de tuvalet pompası. Pekala, nasıl yapacaksınız?

Su ısıtıcısını suyla doldurun ve kaynatın.
Su kaynar kaynamaz, su ısıtıcısını otomobilinizin yanına götürün, suyu göçüğe ve göçük etrafına dökün. Dikkatli olun, zira su çok sıcak olacak!
Şimdi tuvalet pompasını kullanma vakti geldi. Pompayı göçüğün etrafına yerleştirin ve dikkatlice kendinize hakikat çekin. Bu süreci yavaşça ve dikkatli bir biçimde birkaç kere tekrarlayın, yavaş yavaş göçükte hareketlenmeler göreceksiniz.
Birkaç dakikalık dikkatli bir çalışmanın sonunda, göçük büsbütün ortadan kaybolmuş olacak! Üstelik güya hiç göçük oluşmamış gibi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir