Atatürk’ün annesinin hayatını konu alan ‘Zübeyde’ filminin çekimlerine başlandı

Yapımcı Nuri Yıldırım, altı hafta sürmesini planladıkları çekimlerin Bergama ile Ayvalık ve Dikili’de yapılacağını söyledi.

Film grubunun bir aile üzere birbirine dayanak olduğunu, herkesin canla başla çalıştığını aktaran Yıldırım, “Bir Bergamalı olarak şunu da söylemem lazım, Bergama’nın misafirperverliği herkesi etkiliyor. Beşerler burada kendilerini konutta üzere hissediyor” dedi.

“TOPLUMDA HERKESE DOKUNACAK HİKÂYE”

“Her onurlu savaşçının bir bekleyeni vardır. Bu bir de anne olunca hisler farklı bir yere taşınıyor. Toplumda herkese dokunacak bir ana-oğul kıssası her şeyden evvel lakin oğul Mustafa Kemal olunca da kıssa apayrı bir yere taşınıyor doğal. Anne-oğul münasebeti anlattığımız için de herkes kendinden bir şey bulacak.”

FİLM HAKKINDA

‘Zübeyde’ karakterini Aslıhan Güner’in oynayacağı sinemada Alican Yücesoy, Emre Kınay, İhtilal Nas ve Sitare Akbaş rol alacak.

Senaryosunu İlber Tekinsoy’un kaleme aldığı sinemanın yapımcılığını Nuri Yıldırım ile Alper Tosun üstleniyor.

Zor koşullar altında altı çocuğunun dördünü küçük yaşta hastalıklar nedeniyle kaybetmiş bir annenin, yürek, dirayet ve metanetle Mustafa Kemal’i yetiştirme sürecine ışık tutan sinemada, Atatürk’ün annesiyle bağı, yaşadığı çatışmalar ve yaşanan zorluklar beyaz perdeye taşınıyor.

Çocuğuna bir çınar gölgesi olup, her kuralda muhtaç olduğu şefkat ve sevgiyi gösteren bir annenin öyküsünü anlatan üretimin, 29 Ekim haftasında vizyona girmesi planlanıyor.

Yapımcılığını ICNN Üretim’in üstlendiği sinemanın gişe gelirinin bir kısmı, Darüşşafaka Vakfı’na bağışlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir