Ayvalık’ta Dünya Temizlik Günü’ne özel temizlik

Tüm dünyada birebir anda düzenlenen Clean Up The World (Dünya Paklık Günü), Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Kurulu, Tema Ayvalık, Let’s Do It Türkiye işbirliği ve etraf gönüllülerinin iştiraki ile Ayvalık’ta gerçekleşti.

“Çöp benim değil lakin Ayvalık benim” sloganı ile başlayan projede Cunda Beş Kuyular mevkisindeki yapılan etraf paklığı harici Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda liman içi deniz tabanı paklığı, Ayıplı alanlar ile Deniz Çöpleri Anıtı ve İzmaritsiz Ayvalık Karikatür Yarışması’nı kazanan eserler sergilendi ve Küçükköy Halk Müziği Derneği konseri yapıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Başka bir Ayvalık vurgusuyla “Temiz etraf, pak gelecek ve daha pak bir Ayvalık için 17 Eylül Dünya Paklık Günü’nde kollarımızı sıvadık. Cunda (Alibey) Adası Beşkuyular Mevkisinde Kent Kurulu, Tema Ayvalık ve etraf gönüllüleri ile paklık çalışması gerçekleştirdik. Etraf şuuruyla bu harekete katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Destekleri için Tabiat Dostu Karikatür Kümesine, Sönmez Yanardağ’a, Küçükköy Halk Müziği Derneğine ve Ayvalık Anadolu Lisesi Atlı Spor Kulübü öğrencileri ve öğretmen Merve Güven’e teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir