Fatih Erbakan’a canlı yayında soruldu: İkinci turda Erdoğan’ı mı Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceksiniz?

AK Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılması için davette bulunduğu lakin görüşmelerin akabinde yaptığı açıklamayla bu daveti reddederek cumhurbaşkanı adaylığı müracaatında bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

2. ÇEŞİTTE KİMİ DESTEKLEYECEK?

Erbakan’a seçimin 2. cinse kalması halinde hangi adayı destekleyeceği soruldu. Erbakan, “Biz de Sayın Muharrem İnce gibi o gün geldiğinde gereğini yaparız diyelim. O gün geldiğinde tekrardan değerlendirilip bir açıklama yapılır. O gün geldiğinde tekrardan değerlendirilip bir açıklama yapılır. Muharrem Bey ikinci cinse kalmadan da gereğini yapacak üzere.” diye konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI İLE SIKINTI GÖZÜKÜYOR”

Sözlerini sürdüren Erbakan, şunları söyledi: “Bizim unsurlarımız orada da gündeme gelecek. Onların açıklamaları taban tabana zıt kısımlar olduğu için sıkıntı gözüküyor Millet İttifakı’yla. Unsurlarımızdan vazgeçmiyoruz, Millet İttifakı ile sıkıntı olacak natürel. Asıl ana lokomotif pozisyonundaki CHP’nin açıklamaları var. İstanbul Mukavelesi, Ayasofya, okul öncesi çocuklara Kur’an öğretilmesi ile ilgili. AİHM’in içtihatlarına tabi olacağız diye. Orada birtakım AİHM kararları adalete uygun değil. 28 Şubat’ta başörtüsü yasağını yerinde bulmuştu. Parti kapatılmasını hukuka uygun buldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir