Sokak röportajında gençten seçim tepkisi: Patlamış mısırımı alıp ülkenin halini izleyeceğim

Seçimlerin akabinde yapılan artırımlarla ilgili sokak röportajında konuşan gençler, durumdan şikayetçi oldu. Kanal Dünya isimli Youtube kanalına konuşan bir genç “Gençliğimiz ufak ufak, yavaştan gidiyor abi.” dedi.

Bu kelamlara karşılık veren arkadaşı “Yavaştan değil tam gidiyor.” diye konuştu. Kelamlarına devam eden genç “Ben okumuyorum, çalışıyorum. Ona karşın cebimdeki para uçuyor gidiyor. Evlenemem. 10 sene aralıksız çalışmam lazım yemek yemeden su içmeden. Allah sonumuzu hayır etsin.” biçiminde konuştu.

Bir başka genç ise şu sözleri kullandı:

“Bu yıl oy verdim ve büyük bir umutla oy verdim, ama gönlümü rahatlattım, 12 saat sandığımın başında da durdum. Benim içim rahat. Sonuç değişmedi. Ben öğrenci olarak Allah’a şükür ailemin durumu düzgün, kendi durumum uygun. Artık yurt dışına gideceğim lakin benim istediğim şey burada ne bileyim fiyatlar çok değerli… İktisat çok makûs, istedikleri şeyi yapamayan, gezemeyenler için oy kullandım. Ben bunları yapabiliyorum, yapamayanlar için kullandım. Değişmedi, daha berbata gidiyor. Ben yalnızca elime patlamış mısırımı alıp ülkenin halini izleyeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir